Arhiiv

26.septembril 2107, kell 18.00 – 21.00
Holistika Instituudis, Endla 15, korrus IV, saalis 3
Registreerimine: kert.grynberg@gmail.com
Tasu 20 eur

Kas sulle meeldib teisi aidata? Kui palju sa pingutad teiste pärast? Kas sind ümbritsevad inimesed, kellel on palju probleeme ja kes vajavad pidevalt sinu abi?

Kaassõltlane ei taju, et ta pingutab liiga palju enda arvelt. Ta usub, et suhtes kannatamine tähendab kirge ja armastust. Tema jaoks on ainult töö nimel elamine on normaalne. Välised saavutused ja enda salgamine annab talle väärtuse. Keerulised inimesed on põnevad, erutavad ja huvitavad.

Loeng aitab teadvustada,

-          kuidas sinu elu on selliseks kujunenud nagu ta on

-          miks sa nii tunned ja mõtled

-          muuta harjumusi ja käitumismustreid

-          liikuda suurema rahulolu ja sisemise tasakaalu poole.

-          kogeda lähedust ilma hirmuta

Pia Mellody kirjutab raamatus „ Kaassõltuvus: “ Kui inimesed ravikeskustes, konverentsidel ja teraapiasessioonidel kaassõltuvuse sümptomid luubi alla võtsid, leidis ümberlükkamatu tõestuse fakt, et kaassõltuvuse väljakujunemisel pole keemilise sõltuvusega inimese kohalolu üldse eelduseks. Piisab täiesti sellest, kui kaassõltlasel oli lapsepõlves mõni väärkohtlev hooldaja.“

Me kõik oleme halva kohtlemisega kokku puutunud  aga me ei oska seda tihti ära tunda. Oleme pidanud väärkohtlemist normaalseks.  Laps sõltub täielikult enda hooldajatest, mistõttu ta õpib valusaid tundeid summutama ja ignoreerima. Täiskasvanuks saades jätkame enda tunnete ja vajaduste summutamist. Oleme niimoodi harjunud.  Kaitsemehhanismid ehk tunnete summutamine ei lase sul näha tegelikkust, mille tõttu ei suuda sa märgata ka enda kaassõltuvust.

LOENG ja VABASTAV HINGAMINE UUE MAAILMA FESTIVALIL

Kes sina oled? Kui sa vaatad peeglisse, keda sa näed? Seekordsel kohtumisel võtame fookusesse rollid, mis on aidanud meil elus hakkama saada.

Hea haldjas on see, kes õhust aimab teiste tundeid ja vajadusi, ta on hea inimene, kes alati aitab ja vastutab.

Nähtamatu laps soovib võimalikult vähe tähelepanu, hoolimata sellest, et see on ebamugav. Kloun teeb kõigil meele heaks, naer aitab summutada valu ja häbi.

Must lammas usub, et tema ongi probleem. Hingevalu tuimestamiseks kasutab ta sõltuvusaineid ja käitumist. Must lammas aitab varjata perekonna tegelikke probleeme.

Saavutaja teeb endast kogu aeg 100%, ta ei oska puhata ja tal on kogu aeg kiire. Ta on andekas ja sellega saab perekond kiidelda.

Vabastava hingamise töötoas saad ideid ja vastuseid küsimustele: Mida need rollid on sulle andnud? Mida nad on võtnud? Kuidas luua tugevamat ühendust enda tegeliku olemusega?

Hingamine toimub grupis, lisaks teeme harjutusi. Palun võta kaasa magamiskott, märkmik, vesi. (matid on saalis olemas)

Töötuba on tasuta. Vajalik eelnev registreerimine: kert.grynberg@gmail.com