Loeng: Sõltuvussuhte kolm nägu – sex, romantika ja suhe

Sõltuvussuhe on suhe, kus sa saad kogu aeg haiget aga sa ei suuda sellest loobuda. See on suhe, kus valu mõõdab sinu armastuse suurust.

Sõltuvussuhteid toetab kogu massimeedia, nendest kirjutatakse ja tehakse filme. Armastusesõltuvus on justkui normaalne nähtus. Kui armastusega kaasneb kannatamine, siis see tundub olevat justkui õige. Aga kas ikka on?

Sõltuvussuhe on miski, mis muudab partneri objektiks. Oluline pole mitte minu isik, minu tunded ja vajadused ja  sügavam olemus, vaid see mida mina talle pakun. See võib olla hoolitsemine, kuulsus, raha, seks, olemas olemine jne. Kui partner muutub objektiks, siis ei ole võimalik jõuda tõelise läheduseni. Rahulolu suhtest ei saabu.

Kas romantikast saab tõesti olla sõltuvuses:)) ? Saab ikka. Siis kui sinu kujutluses on pilt täiuslikust partnerist ja see hakkab sinu suhteid segama. Ükski partner pole piisavalt hea. Alati saadab sind rahulolematus, hoolimata sellest, et partner on kaunis, töökas, aus ja hooliv.

Loengus saad teada mida tähendab sõltuvus, seksisõltuvus, romantikasõltuvus, suhtesõltuvus.  Kuidas need erinevad armastusesõltuvused üksteist toetavad ja milles nad erinevad. Mida sa saad teha selleks, et sinu suhe saaks olla sügavam ja hoolivam.

Loeng on sissejuhatuseks septembri lõpus toimuvale töötoale, kus uurime sügavamalt erinevaid suhtesõltuvuse mustreid ning keskendume rohkem praktikatele kui teooriale. Mustri märkamine on alles kõige esimene samm, järgmine on vastutuse võtmine ja enda käitumise muutmine. Kuidas seda teha, vaatame septembri töötoas, 21.-23.09. Vt lisa www.hingamistuba.ee/uuudised

Loengule registreerimine: kert.grynberg@gmail.com

21. augustil 2018, kell 18.00 – 21.00

Loeng toimub: Holistika Instituudis, Endal 15,  korrus 4, saal 3

Loengu tasu:

Registreerides kuni 20.08 tasu 30 eur.

Alates 21.08 on tasu  35 eur.

Tee palun ülekanne: Hingamistuba OÜ, EE15 2200 2210 4896 1113. Selgitusse lisa enda nimi ja loengu kuupäev 21.08

Koolitaja Kert Grünberg: Seda loengut on inspireerinud minu isiklikud kogemused, töö endaga, minu kliendid, Anne Wilson Schaef, Pia Mellody, Tommy Hellsteni raamatud kaassõltuvusest ja sõltuvusuhetest ning erinevad selle teemaga seotud töötoad. Töötan igapäevaselt holistilise regressiooni terapeudina ja TRE ning vabastava hingamise õpetajana. Juhatan kaassõltuvse gruppe, viimane lõpetas kevadel.

Põneva kohtumiseni, Kert

Write a comment

You need to login to post comments!