TRE grupp Holistika Instituudis

Oled teretulnud TRE töötuppa , kui sa tunned et oled hädas unetuse, pideva pinges oleku, stressi, alaselja valude, menstruatsiooni valudega, kui sa koged tihti ärevust või sul on raske lõdvestuda ja nautida kehas olemist.

Töötuba toimub Holistika Instituudis teisipäeviti kl. 18.30 – 20.30.

Holistika Instituut asub Endla 15 , Centennial hotelliga ühes majas, 4 korrus

TRE toimub nüüd uues puupõrandaga saalis, instituudi kõige tagumises ruumis!!

Tasu 15 eur.

Palun registreeri end kert@hingamistuba.ee või kert.grynberg@gmail.com

Võta kaasa matt ja soe pleed ning mugavad kihilised võimlemisriided, sokid.

Esimesel korral palun sul täita ankeedi, mille sisu on konfidentsiaalne aga mis on vajalik et saaksin sind paremini toetada selles protsessis. Töötuba on praktilise suunitlusega, kus jagamine toimub kõige lõpus vabatahtlikkuse alusel. Isiklikke teemasid me grupis ei puuduta. Juhul kui sa soovid individuaalseanssi , siis võtan ma vastu Hingamistoas Luha 1-2.

Armastusega, Kert

TRE harjutused

TRE harjutused aitavad kehal endal loomulikult vabastada elu jooksul kogunenud stressi ja kehasse talletunud pingeid ilma teise inimese välise sekkumiseta. Harjutused algavad jalalihaste tööga ja liiguvad lihasgruppide viisi järjest ülespoole kuni vaagnapiirkonnani, kus asub keha „põgene/võitle lihas“ – psoas.   Pingeid psoaslihase sees saab vabastada TRE harjutuste abil, kuna harjutustsükkel on selle eesmärgiga koostatud, et tekitada kehas sisemine värin ja vappumine.

Vappumine

Kehal on olemas eneseregulatsioonivõime, mis aitab vabastada pingeid ise nt.  läbi värisemise ja rappumise. Rappumine, värisemine on pärit meie varasemast evolutsiooniperioodist, nt loomadel aitab see taastuda. Inimühiskonna arengu jooksul on keha keemilist tasakaalu säilitav vajalik instinkt – värisemine unustusse vajunud ja sellest on kujunenud pigem nõrkuse ja haavatavuse sümbol ( väriseb hirmust kui haavaleht).

Vabisemine ja värinad on keha loomulikud reaktsioonid stressi vabastamisel. Värin ja vappumine algab psoas lihases ja kõik teised lihased mis on seotud psoasiga saavad sügavalt lõdvestuda. Värinate tagajärjel adrenaliini tootmine neerupealsetes väheneb ja tõuseb serotoniini tase mistõttu suureneb heaolu ja sügava rahu tunne. Regulaarsel praktiseerimisel on TRE harjutustega võimalik vabastada ka väga ammu salvestunud pinged ja harjutuste mõjul tekkiv rahu ja tasakaal jäävad püsima.

Write a comment

You need to login to post comments!