Alustan TRE-gruppidega Kundalini Stuudios, Magasini tänaval!

Oled teretulnud TRE töötuppa , kui sa tunned et oled hädas unetuse, stressi,  ärevuse, pinges keha, alaselja või kõhuvaludega. TRE harjutused panevad keha kergelt värisema ja mõjuvad väga rahustavalt. TRE ei sobi rasedatele.

2019 sügise kuupäevad: 13.09, 27.09, 11.10, 25.10, 8.11, 29.11. Detsembris on paus, jätkame jaanuaris.

kl. 18.30 – 20.00

Palun tule kohale 15-min varem, et saal üles leida, riided vahetada ja tasuda. Alustan tunniga täpselt, hilinejad sisse ei saa, uks läheb kinni 18.30.

Vaata kuidas kohale tulla: https://kundalinistuudio.ee/kontakt/

Registreerimine: kert@hingamistuba.ee või kert.grynberg@gmail.com

Võta kaasa mugavad kihilised võimlemisriided, sokid. (Igapäevariided nt. teksased ei sobi TRE -võimlemistunnis.)

Treeningsaalis on olemas matid ja tekid.

Tasumine:  15 eur kohapeal, sulas. Sooduskaardiga on tasu 12 eur kord.

Võimalus osta 4 korra kaart hinnaga 48 eur.  Kaart kehtib 11 nädalat alates esimesest tunnist.

Sooduskaardi eest saad tasuda ülekandega: Hingamistuba OÜ, EE15 2200 2210 4896 1113

Esimesel korral palun sul täita ankeedi, mille sisu on konfidentsiaalne aga mis on vajalik et saaksin sind paremini toetada selles protsessis.

Töötuba on praktilise suunitlusega, kus jagamine toimub kõige lõpus vabatahtlikkuse alusel. Isiklikke teemasid me grupis ei puuduta. Juhul kui sa soovid rääkida oma probleemidest, siis kohtun sinuga individuaalselt Hingamistoas,  Luha 1-2.

Armastusega, Kert

TRE harjutused

TRE harjutused aitavad kehal vabastada elu jooksul kogunenud stressi ja emotsioone loomulikul teel. TRE harjutused on pärit tai chi, jooga ja bioenergeetika praktikatest. Harjutuste tsükli on koostanud David Bercelli. Praktika eesmärk on vabastada sügavaid emotsionaalseid pingeid ilma sõnalise sekkumiseta.  Pingeid vabanevad, kuna harjutused mõjutavad üheaegselt nii sinu siselihaseid kui aju seda osa kus asuvad valu, hirmu ja mineviku kogemused. Harjutused tekitavad kehas sisemise värina, mis on loomulik ja instinktiivne stressist vabanemise reaktsioon.

Vappumine

Kehal on olemas eneseregulatsioonivõime, mis aitab vabastada pingeid  läbi värisemise ja rappumise.  See instinkt on pärit meie varasemast evolutsiooniperioodist, nt loomadel aitab see taastuda. Inimühiskonna arengu jooksul on keha keemilist tasakaalu säilitav instinkt unustusse vajunud ja sellest on kujunenud pigem nõrkuse ja haavatavuse sümbol ( väriseb hirmust kui haavaleht).

Värin ja vappumine algab psoas lihases ja kõik teised lihased mis on seotud psoasiga saavad sügavalt lõdvestuda. Värinate tagajärjel adrenaliini tootmine neerupealsetes väheneb ja tõuseb dopamiini ja serotoniini tase. Suureneb heaolu ja sügava rahu tunne. Regulaarsel praktiseerimisel on TRE harjutustega võimalik vabastada ka väga ammu salvestunud füüsilisi pinged. TRE harjutused on eriti kasulikud, kui neid teha lisaks teraapia seanssidele.

Write a comment

You need to login to post comments!