Sa tahad muuta oma suhteid tervemaks aga tunned, et oled omadega ummikus? Oled oodatud sügisel algavasse gruppi kui soovid saada endaga paremat kontakti ja tuua ellu rohkem teadlikkust ning tasakaalu. Programm on mõeldud kõigile, kes tahavad alustada tervenemist kaassõltuvusest ja suhtesõltuvusest.

Kas sind tõmbab inimeste poole, kes tunduvad nõrgad ja vajavad abi?

Kas sa lähtud sageli hoiakust, et „kui mina seda ei tee, siis keegi teine ei tee“?

Kas sa tunned end isekana, kui tuleb öelda EI ja väljendada oma vajadusi?

Kas sul on raske usaldada ja sa kardad mahajätmist?

Kaassõltuvus ei teki ainult alkoholi kuritarvitajate peredes, vaid ka siis, kui kasvasime emotsionaalselt ebaturvalises, jäikade hoiakutega ja saavutustele keskendunud perekonnas, kus kehtis vaikimisi reegel: ”Ära tee vigu, ära räägi, ära tunne, ära usalda”.

Kui meil on iseendaga ausam ja sõbralikum suhe, siis elukvaliteet paraneb ja me tunneme end õnnelikumana.

12 sammu programmi käigus õpid

  • olema enda vastu aus ja heasoovlik
  • ennast aktsepteerima sellisena nagu sa oled
  • oma valikute eest vastutuse võtmist
  • kujundama uusi positiivseid harjumusi
  • arvestama oma vajaduste ja piiridega
  • arendama endas kuulumise tunnet

Kohtume kolmapäeviti kell 17.30 – 20.00

6. oktoober 2021 kuni 1. juuni 2022

2021 kohtume kord nädalas, alates 2022 kohtume üle nädala.

Kuupäevad 2021: 6.10, 13.10, 20.10, 27.10, 3.11, 10.11, 17.11, 24.11, 1.12, 8.12, 15.12

Kuupäevad 2022:12.01, 26.01, 9.02, 23.02, 9.03, 23.03, 6.04, 20.04, 4.05, 18.05, 1.06

Koolitus koosneb 22 grupikohtumisest. Grupikohtumiste vahel toimub töö paarides. Koolitus eeldab pühendumist, kesksel kohal on jagamine, kirjalikud eneseteadlikkust arendavad harjutused, lugemine, teadliku hingamise harjutused, meditatsiooni praktikad jt. Teooria ja praktika on omavahel seotud, et iga osaleja saaks mõista, kogeda ja avastada enda sisemaailmas toimuvat.

Seekordne koolitus on veidi pikem, kuna eelmiste kordade kogemus näitas, et 12 sammu läbitöötamine ja harjumuste ümberkujundamine vajab rohkem aega. Lisaks sammudele tegeleme põhjalikult kaassõltuvuse erinevate ilmingutega nagu nõrgad piirid, kontrollivajadus, perfektsionism jne. Igal moodulil on konkreetne teema ja struktuur.

Veebilehel saab teha kaassõltuvuse testi, kui soovid hinnata oma olukorda. Osalejatel on soovitav juurde võtta individuaalseansse, et süvendatult tegeleda oma kaassõltuvuse mustri muutmisega. Loe kaassõltuvuse individuaalprogrammi kohta www.hingamistuba.ee/kaassõltuvus.

Grupi suurus 6 – 8 inimest. Koolitus toimub Tallinnas, Pesa saalis, Pärnu mnt 102 B korpus. Kui kontaktkohtumisi piiratakse, siis kohtume Zoomi keskkonnas.

Soodushind kuni 11. september, 772 euri, kuutasu 89 eur

Täishind alates 12. september 988, kuutasu 116 eur

Kui sa tasud koolituse eest kogu summa korraga, saad 10% soodustust.

Hinna sisse kuulub üks nõustamise seanss, kohtumise lepime kokku koolituse käigus vastavalt vajadusele. Koolituse hind sisaldab registreerimistasu, mis on tagastamatu. Registreerimistasu katab koolituse ettevalmistamise kulud. Hinnale ei lisandu KM.

Registreeriminekert@hingamistuba.ee Registreerimistasu 60 eur, ülekanne HingamisTuba OÜ EE152200221048961113. Selgitusse: 12 sammu registreerimistasu.

Vastavalt kehtivatele Covid-reeglitele on täiendkoolitusel nõutav ühe allpool oleva tõendi esitamine. Palun osalejatel esitada: a) QR tõend, et oled vaktsineerimiskuuri täielikult läbinud b) QR tõend, et oled COVID-19 haiguse läbi põdenud c) testimisasutuse poolt väljastatud negatiivse testitulemusega (PCR test 72h, antigeeni test 48h) d) kui eelnevad variandid ei sobi, siis on võimalik osaleda tehes ise kohapeal kiirtesti. Kiirtest palun endal kaasa võtta ja tulla kindlasti kohale varem, sest testimine võtab oma aja.

Enne koolitust toimub kõigi osalistega intervjuu, mis kestab 1 tund. Aja saab kokku leppida: kert@hingamistuba.ee. Kohtume Hingamistoas, Kauba 10, Tallinn.

Eelmiste kursuste tagasiside:

“Arvan, et liikusin suure sammu enda eesmärgile lähemale. Kursuse jooksul oli vaja pidevalt endasse vaadata ja see aitas jõuda lähemale olulisele ja välja sõeluda ebaolulise. Soovitan kindlasti seda kursust teistele kuna see on väga põhjalik ja selle vältel saab läbi teha märgatava arengu”

Minu eesmärk täitus ja rohkemgi veel. Paarilisega kohtumised oli nö kirss tordil. Väga vajalik ja kasulik oli jagamisega süvitsi minna, sarnaseid probleeme vaadelda, saada ükstiselt inspiratsiooni. Individuaalne töö: see hoiab ree peal ja distsiplineerib. Korrastab, loob süsteemi, aitab luua harjumusi. Suur aitäh Kert, et sa neid meile andsid!”

” Olen suures osas saanud tagasi enda elurõõmu ja usu, et ma juhin oma elu ise. Minus on tekkinud usk, et ma olengi väärt armastust”

“Grupikogunemiste juures meeldis see, et mulle ei tuntud kaasa ja ei antud hinnanguid. Tekkis avatud ja usaldav õhkkond, mis soodustas aktsepteerimist ja julge olemist.”

Sain tohutult teadlikumaks sellest, mis mind piinas – miks ma olen selline, miks mu elus probleemid korduvad jne. Grupikogunemised olid väga olulised. Tekkis usaldusväärne õhkkond, mida muidu on elus väga vähe. Sellele pani aluse oma lugude jagamine. Paarilisega kohtumised aitasid minna sügavuti. Kerkisid teemad, mida muidu poleks käsitletudki. Hea, et paarilised vahetusid.

Koolitus täitis kõiki minu eesmärke. On ääretult kahju, et see läbi saab. Kogesin seda, kuidas iseendast rääkimine ja enda avamine tekitas grupiliikmete vahel lähedust ja hoolivust. Teiste lugude ja kogemuste kuulamine oli nagu peeglisse vaatamine, pani mind ennast ausalt nägema ja mõistma.”

Aitäh Kert! Sul on enda elu näitel väga õpetlikud lood. Sa oled elav eeskuju, hea inspiratsiooniallikas, kuidas terveneda ja sellega teadlikult toimetada. Teed tähelepanuväärset tööd.”