TRE

TRE – ( trauma release exercises) trauma ja stressi harjutused

TRE gruppi on oodatud need kes kogevad, et keha on pinges, uinuda on raske, ärevus on kõrge, alaseljas on valud,  seedimine on häiritud, seksuaalsus on pärsitud. TRE harjutuste seeria mõjutab kõiki elundeid ja lihasgruppe alaseljas ja alakõhus. Inimene kogeb sügavat lõõgastust ja meele rahunemist. Harjutustetsükkel on kombineeritud eesmärgiga vabastada pinged siselihastest värina ja vappumise kaudu.

TRE harjutusi saab ise kodus edasi teha, kui oled nad eelnevalt koos terapeudiga harjutused selgeks saanud ja sa oskad oodata ja usaldada nende mõju enda kehale. Soovitav on tulla gruppi või individuaalseansile vähemalt kolm kuni neli korda, kuna kehateraapia puhul ei ole võimalik ette ennustada reaktsioone. Selleks anname igale kliendile meditsiinilise ankeedi kus küsitleme sinu füüsilise ja emotsionaalse ajaloo kohta.

Harjutused on kokku pannud tai chi, jooga ja bioenergeetilisest praktikast David Berceli. David Bercelli töötas aastaid kriisipiirkondades Liibanonis ja Aafrikas.  Bercelli eelnev traumatoloogi, bioenergeetiku ja massööri haridus andis talle oskuse jälgida inimesi ning nende kehareaktsioone stressile ja hirmule. See inspireeris teda koostama harjutusteseeriat, millega saab ellu äratada instinkti, mis paneb keha värisema ja kergelt vibreerima. Värisemine on inimese jaoks loomulik instinkt, mis räägib ajuga keha keeles. Harjutuste mõju on teadluslikult uuritud ja tõestatud.

TRE harjutused ei ole soovitavad, kui sul on tugevad paanikahäired, väga kõrge vererõhk, südamerütmihäired, glaukoom, kui sul on olnud hiljuti operatsioon, põletik või luumurd, kui sul on süda haige või sa oled rase.

TRE harjutused sobivad hästi, kui sul on vaja hoida enda igapäevane stressitase madalal, ärevushäired, depressioon, alaselja valud või on probleemid orgasmi, rasestumisega.

Selleks et saada piisav esialgne toetus harjutuste selgeks õppimise ja enda psüühika reaktsioonide tundma saamise näol, on soovitav käia kolm kuni neli korda TRE grupis või individuaalseansil. Seanss kestab 1,5 tundi.

Olen rõõmuga valmis sind toetama TRE harjutuste tutvustamisel. Lõpetasin TRE 2 astme koolituse augustis 2013. Minu õpetajad olid Ole Ry ja Susanne Anders Taanist.

Meeldiva kohtumiseni, Kert Grünberg ( kert@hingamistuba.ee)