LOE: Kuidas väljuda madala enesehinnangu ja kaassõltuvuse tsüklist?

Kas sul on kombeks end teistega võrrelda, kui neil on midagi mida sinul ei ole? Olgu see majanduslik edukus, oskus suhelda või olla enesekindel esineja, igal juhul ei tõsta võrdelmine enesehinnangut. Võrdlemine on halb harjumus, millega teeme ennast teistest väiksemaks ja tühisemaks.

Loe edasi
12 sammu programm

Toetusgrupp sõltlaste lähedastele “Eneseväärtustamise 12 sammu” 2024 -2025

Grupp kohtub Pesa saalis 28.08.2024 – 21.05. 2025.

Loe edasi
Kaassõltuvus

LOE: Millal on oluline lasta lahti ja eemalduda?

Millal tuleb lahti lasta inimesest, ilma kelleta tundub elu tühi? Ta võib tähendada sulle kõike, isegi kui ta käitub sinuga hoolimatult. Kui sa armastad inimest, kes valetab, petab või süüdistab, et sa ei mäleta „õigesti“ või ei saa „naljast“ aru, siis on sulle kallis inimene tegelikult vägivaldne. Sa püüad teha kõik, et tülist hoiduda, kuid sellel ei ole mõju. See on lõks. Mida enam sa püüad olla tema meele järgi, seda vähem ta sind austab. Olukorrad korduvad, ta sõidab sinust üle, sest sa ignoreerid ohumärke. Suhe temaga on sulle olulisem kui sina ise. Sa ei väärtusta ennast piisavalt. Keegi ei saa tunda end väärtuslikuna, kui ta elab koos inimesega, kes teda ei austa.

Loe edasi
Kaunis naine

Miks sa ootad, et tema muutub?

Unistustes elamine on uinutav. See aitab püsida suhetes, mis on ammu kiiva kiskunud ja kus ei ole tõsiseltvõetavaid märke, et olukord hakkaks paranema. Ometi loodame hoolimata kõigest, et lähedane inimene muutub just selliseks nagu meie tahame. Oodates päeva, kus tema on jälle hea ja tore, aitab mööda vaadata sinu rahuldamata vajadustest ja “perekonda „koos hoida“.

Loe edasi
Alkoholisõltuvus

Kuidas taastuda kaassõltuvusest – 7 olulist sammu.

Kaassõltuvusest tervenemine võib tunduda võimatu. Sulle tundub, et sina oled ainus inimene, kes temast aru saab ja teda mõistab. Sa võid tunda hirmu, et ilma sinu abita ta kas hukkub või käib alla. Sa võid uskuda, et parem üks halb suhe kui lõputu üksindus. Kui hirm varjutab meie mõtlemise siis tekib lõksus olemise tunne – me ei näe lahendusi, mis on otse meie nina all. Me unustame, et täiskasvanuks saamine tähendab enda eest vastutuse võtmist. Tervenemine on valik, mida igaüks saab teha ainult ise.

Loe edasi
Suhtesõltuvus

Miks on ohtlik olla liiga hea?

Kui sageli sa julged öelda: „Ei, mulle see ei sobi.” või “Mina ei saa sind praegu aidata”. Kui tahame olla viisakad ja kenad inimesed, siis võib otsekohesus, piiride seadmine, endale kindlaks jäämine tunduda isekas.

Loe edasi
Holistika instituut terapeudid

Kaassõltuvuse test ja individuaalprogramm.

Test on mõeldud eneseanalüüsiks ja aitab teadvustada enda käitumismustreid. Test ei anna meditsiinilist diagnoosi, vaid aitab sul hinnata oma kaassõltuvuse mustri tõsidust. Pärast testi läbimist saad alla laadida mõned näpunäited elukvaliteedi igapäevaseks parandamiseks.

Loe edasi