Kaunis naine

LOE: Miks sa ootad, et tema muutuks?

Unistustes elamine on kaasakiskuv ja uinutav. See aitab püsida suhetes, mis on ammu kiiva kiskunud ja kus ei ole tõsiseltvõetavaid märke sellest, et olukord hakkaks paranema. Ometi loodame hoolimata kõigest, et lähedane inimene muutub just selliseks nagu meile meeldiks. Oodates päeva, kus tema on jälle hea ja tore, aitab mööda vaadata sinu rahuldamata vajadustest ja “perekonda „koos hoida“.

Loe edasi
Alkoholisõltuvus

Kuidas taastuda kaassõltuvusest – 7 olulist sammu.

Kaassõltuvusest tervenemine võib tunduda võimatu. Sulle tundub, et sina oled ainus inimene, kes temast aru saab ja teda mõistab. Sa võid tunda hirmu, et ilma sinu abita ta kas hukkub või käib alla. Sa võid uskuda, et parem üks halb suhe kui lõputu üksindus. Kui hirm varjutab meie mõtlemise siis tekib lõksus olemise tunne – me ei näe lahendusi, mis on otse meie nina all. Me unustame, et täiskasvanuks saamine tähendab enda eest vastutuse võtmist. Tervenemine on valik, mida igaüks saab teha ainult ise.

Loe edasi
Suhtesõltuvus

Miks on ohtlik olla piiritult hea inimene?

Millal sa viimati ütlesid inimesele, kelle arvamus sulle on tähtis: „Ei, mulle see ei sobi. Ma ei tule sinuga” või “Mina ei saa sind praegu aidata”. Otsekohesus, piiride seadmine, endale kindlaks jäämine võib tunduda hirmutav, hoolimatu või väga isekas, kui tahame olla viisakad ja head inimesed.

Loe edasi
Holistika instituut terapeudid

Kaassõltuvuse test ja individuaalprogramm.

Test on mõeldud eneseanalüüsiks ja aitab teadvustada enda käitumismustreid. Test ei anna meditsiinilist diagnoosi, vaid aitab sul hinnata oma kaassõltuvuse mustri tõsidust. Pärast testi läbimist saad alla laadida mõned näpunäited elukvaliteedi igapäevaseks parandamiseks.

Loe edasi