12 sammu programm

Enesearengu grupp kaassõltlastele “Eneseväärtustamise 12 sammu” 2024 -2025

Kohtume ülenädala kolmapäeval. Hetkel on veel mõned kohad vabad. Kiirusta:)

Loe edasi

Viimane jagamisring neljapäeval, 13.juuni kl.18! Kontrollivajadus – soov muuta asju, mis ei allu sinu kontrollile.

Kõik mida me tahame kontrollida hakkab lõpuks meid ennast kontrollima, kirjutab Mellody Beattie raamatus ” Kaassõltuvusest vabaks”. Sõltuvushaigega kooselu on keeruline, sest ta on apaatne, isekas või tujukas. Temaga on raske arvestada, sest sõltlane ei tea ise ka millal tuleb järgmine joomahoog. Seetõttu hakkavad kaassõltlased kontrollima tema joomist. Kui sa üritad kontrollida sõltlast, siis see on nagu sõelaga vee kandmine. Sellest ei ole kasu. Ta hakkab sind süüdistama oma sõltuvuses. Ta hakkab veel rohkem varjama ja valetama.

Loe edasi
Kaassõltuvus

Millal on oluline lasta lahti ja eemalduda?

Kui sulle oluline inimene on hädas, siis on loomulik, et sa tahad talle südamest head ja soovid teda aidata. Sa kuulad teda, mõtled kaasa ja püüad temast aru saada. Mida suuremad on tema probleemid, seda rohkem püüad sa aidata, sest ta on sinu pereliige või hea sõber.

Loe edasi
Kaunis naine

LOE: Miks sa ootad, et tema muutub?

Unistustes elamine on uinutav. See aitab püsida suhetes, mis on ammu kiiva kiskunud ja kus ei ole tõsiseltvõetavaid märke, et olukord hakkaks paranema. Ometi loodame hoolimata kõigest, et lähedane inimene muutub just selliseks nagu meie tahame. Oodates päeva, kus tema on jälle hea ja tore, aitab mööda vaadata sinu rahuldamata vajadustest ja “perekonda „koos hoida“.

Loe edasi
Alkoholisõltuvus

Kuidas taastuda kaassõltuvusest – 7 olulist sammu.

Kaassõltuvusest tervenemine võib tunduda võimatu. Sulle tundub, et sina oled ainus inimene, kes temast aru saab ja teda mõistab. Sa võid tunda hirmu, et ilma sinu abita ta kas hukkub või käib alla. Sa võid uskuda, et parem üks halb suhe kui lõputu üksindus. Kui hirm varjutab meie mõtlemise siis tekib lõksus olemise tunne – me ei näe lahendusi, mis on otse meie nina all. Me unustame, et täiskasvanuks saamine tähendab enda eest vastutuse võtmist. Tervenemine on valik, mida igaüks saab teha ainult ise.

Loe edasi
Suhtesõltuvus

Miks on ohtlik olla liiga hea?

Kui sageli sa julged öelda: „Ei, mulle see ei sobi.” või “Mina ei saa sind praegu aidata”. Kui tahame olla viisakad ja kenad inimesed, siis võib otsekohesus, piiride seadmine, endale kindlaks jäämine tunduda isekas.

Loe edasi
Holistika instituut terapeudid

Kaassõltuvuse test ja individuaalprogramm.

Test on mõeldud eneseanalüüsiks ja aitab teadvustada enda käitumismustreid. Test ei anna meditsiinilist diagnoosi, vaid aitab sul hinnata oma kaassõltuvuse mustri tõsidust. Pärast testi läbimist saad alla laadida mõned näpunäited elukvaliteedi igapäevaseks parandamiseks.

Loe edasi