Kaunis naine

LOE: Miks sa ootad, et tema muutuks?

Unistustes elamine on kaasakiskuv ja uinutav. See aitab püsida suhetes, mis on ammu kiiva kiskunud ja kus ei ole tõsiseltvõetavaid märke sellest, et olukord hakkaks paranema. Ometi loodame hoolimata kõigest, et lähedane inimene muutub just selliseks nagu meile meeldiks. Oodates päeva, kus tema on jälle hea ja tore, aitab mööda vaadata sinu rahuldamata vajadustest ja “perekonda „koos hoida“.

Loe edasi
Kogemusnõustamine

Millised on sinu väärtused? Mis on sulle oluline?

Kaassõltlane on tegus inimene ja kohusetundlik sebija, kes võtab palju ette. Tal on sageli kiire ja ta kipub ignoreerima probleeme seoses tervise, raha, suhete või elustiiliga. Hea inimesena on kaassõltlasel raske öelda EI. Konfliktihirmus annab ta nõusoleku asjadele, mis ei pruugi langeda kokku tema vajaduste või väärtustega.

Loe edasi
Holistika instituut terapeudid

12 suhte hoiatusmärki. Miks me neid ignoreerime?

„Kõikides suhetes on probleeme. Mina olen ainuke, kes teda mõistab ja temast veel hoolib. Tal oli nii raske lapsepõlv.“, räägib noor naine, kelle mees on teda korduvalt petnud, ta ei luba naisel kohtuda sõbrannadega ja käia trennis. Kui suhtes tekivad probleemid, siis on mõnikord raske aru saada, kust jookseb piir. Mida on normaalne taluda ja mida mitte? Võib olla hakkad sa endalt küsima: Miks just mina satun kokku vägivaldsete või hoolimatute inimestega? Mis on minus valesti, et ma ei suuda suhteid hoida? Miks mulle meeldivad „ pahad poisid“?

Loe edasi
Alkoholisõltuvus

Kuidas taastuda kaassõltuvusest – 7 olulist sammu.

Kaassõltuvusest tervenemine võib tunduda võimatu. Sulle tundub, et sina oled ainus inimene, kes temast aru saab ja teda mõistab. Sa võid tunda hirmu, et ilma sinu abita ta kas hukkub või käib alla. Sa võid uskuda, et parem üks halb suhe kui lõputu üksindus. Kui hirm varjutab meie mõtlemise siis tekib lõksus olemise tunne – me ei näe lahendusi, mis on otse meie nina all. Me unustame, et täiskasvanuks saamine tähendab enda eest vastutuse võtmist. Tervenemine on valik, mida igaüks saab teha ainult ise.

Loe edasi
Holistika

Kas minu piirid on liiga nõrgad või liiga tugevad?

Inimeste mure seisneb sageli selles, et nad on üleväsinud, masenduses, ärevad, rahulolematud või pettunud. Enamasti on selliste probleemide põhjuseks puudulikud piirid.

Loe edasi
Suhtesõltuvus

Miks on ohtlik olla piiritult hea inimene?

Millal sa viimati ütlesid inimesele, kelle arvamus sulle on tähtis: „Ei, mulle see ei sobi. Ma ei tule sinuga” või “Mina ei saa sind praegu aidata”. Otsekohesus, piiride seadmine, endale kindlaks jäämine võib tunduda hirmutav, hoolimatu või väga isekas, kui tahame olla viisakad ja head inimesed.

Loe edasi
12 sammu programm

6 rolli Jõehobu perekonnas

Ma ei saa aru, kuidas ta on selline tuulepea, kui teised meie peres on vastutustundlikud? Miks hakkas Jaanus jooma, kui meie peres ei liialdata alkoholiga? Sageli arvatakse, et peamised on iseloomujooned pärilikud ja tulenevad geenidest. Tänaseks on teada, et varases lapsepõlves kogetud kiindumussuhte mustrid määravad milliseks kujunevad meie suhted täiskasvanuna. Ainult osa iseloomust on mõjutatud geenidest ja ülejäänu kujuneb välja tänu keskkonnale, kus laps üles kasvab. Perekond on süsteem, kus kõik mõjutavad kõiki ja pereliikmete vahelised mustrid korduvad põlvest põlve.

Loe edasi
Life couching

Kuidas aidata päästjat?

Hoolivus ja abivalmidus on inimesele väga vajalikud omadused. Kaassõltlastel on vajadus aidata ja vastutada teiste eest siis kui teised seda ei vaja, ei oota ega taha. Tehes häid asju valedel eesmärkidel, koguneb kohusetundliku ja ennast ohverdava kaassõltlase sisse vimm ja pettumus.

Loe edasi
Kogemusnõustajad

Viirusmõtted ja kaassõltuvus

Mõtted mõjutavad meie heaolu igas hetkes. Head mõtted teevad olemise mõnusaks ja kergeks, kuid negatiivsed mõtted mõjuvad vastupidi. Nad tekivad märkamatult ja nende haardest vabanemiseks tuleb teadlikult tegutseda. Painavaid mõtteid, mis teevad enesetunde eriti halvaks, nimetan ma viirusmõteteks. Viirusmõtted võivad tunduda väga põhjendatud ja panevad meid käituma äärmuslikult.

Loe edasi
Alkoholi kuritarvitamine

Passiivne ja aktiivne kontrollivajadus.

Kontrollivajadus avaldub sageli äärmustena; aktiivse ja passiivse kontrollina. Kui kontrollime liiga palju, siis see on väga nähtav.  Meie teame kõige paremini kuidas asjad on, kuidas asju õigesti tehakse ja me ootame, et teised nii käituksid. Oleme häälekad, kannatamatud ja nõudlikud.

Loe edasi