Nõustamine

Nõustamisele oled oodatud, kui sa oled eluga ummikus ja ei tea mida edasi teha. Tule räägime ja otsime koos lahenduse. Saame koos arutada, kuidas liikuda edasi, kas jätkata nõustamisega või hoopis vabastava hingamise, holistilise regressiooniteraapia või TRE-ga.

Olen viimased aastad keskendunud kaassõltuvuse uurimisele.Alates 2020 kevadest pakun individuaalset nõustamist mis põhineb 12 sammu metoodikal. Kui sa oled kasvanud üles sõltvusprobleemiga, vägivaldsete või väga hõivatud vanematega, siis tõenäoliselt on sul raskusi enda piisavaks tunnistamise ja oluliseks pidamisega. Sa sead teised endast ettepoole. Need on kaassõltuvusele omased tunnused.

Oled oodatud nõustamisele enne holistilist nelikut. Saame rääkida praegusest olukorrast ja sellest mida sa tahad muuta, millisesse seisundisse jõuda. Paneme paika sinu soovid ja kaardistame võimalused.

Kasutan nõustamisel sageli metafoorkaarte, mis aitavad näha olukorra erinevaid külgi. Mõnikord kasutan kunstiteraapiat, mõnikord rollimänge, mõnikord toolitööd. Mulle meeldib olla loominguline ja kasutada enda mitmekülgset terapeudi tööriistakasti.  

Olen õppinud ka kogemusnõustajaks. Kogemusnõustaja ei ole psühholoog, see ei ole teraapia. Kogemusnõustajana  olen sinuga ühel lehel ja suudan sind mõista, kuna olen ise läbinud samasuguseid olukordi. Olen kogenud raseduse katkemist, olnud väga noor ema, üksikema, elanud keerulises suhtes, lahutanud pika abielu, kogenud mahajäetuse tunnet, olen ka ise maha jätnud, olen põgenenud sõltuvustesse ja kaassõltuvusse, olen ületöötanud ja läbi põlenud, kogenud emotsionaalset, vaimset, füüsilist, seksuaalset väärkohtlemist. Olen kogenud sõltuvussuhte piinarikast haaret ja ka seda kuidas tõusta püsti ning tunda, et minu elu on minu kätes ja on elamist väärt. Ma armastan oma elu sellisena nagu see on olnud.