Viimane jagamisring neljapäeval, 13.juuni kl.18! Kontrollivajadus – soov muuta asju, mis ei allu sinu kontrollile.

Kõik mida me tahame kontrollida hakkab lõpuks meid ennast kontrollima, kirjutab Mellody Beattie raamatus ” Kaassõltuvusest vabaks”. Sõltuvushaigega kooselu on keeruline, sest ta on apaatne, isekas või tujukas. Temaga on raske arvestada, sest sõltlane ei tea ise ka millal tuleb järgmine joomahoog. Seetõttu hakkavad kaassõltlased kontrollima tema joomist. Kui sa üritad kontrollida sõltlast, siis see on nagu sõelaga vee kandmine. Sellest ei ole kasu. Ta hakkab sind süüdistama oma sõltuvuses. Ta hakkab veel rohkem varjama ja valetama.

On olemas palju varjatumaid kontrollimise viise, näiteks meeldida tahtmine. Äkilise, enesekeskse inimesega koos töötades või elades, oleme vaiksed, leplikud ja kohaneme, et mitte tekitada konflikti. Sellel on ränk hind, sest kameeleoniks muutudes oleme teiste jaoks nähtamatud ja meist saab üle sõita.

Mida teha, et kontrollivajadust märgata ja sellest lahti lasta? Sellest räägime viimases jagamisringis.

13.juunil on oodatud kõik, kes on märganud endas kaassõltuvusele omaseid käitumisjooni ning soovivad rohkem selgusele jõuda. Olen valinud jagamisringide jaoks välja neli käitumismustrit, mis tekitavad ärevust ja ei lase kaassõltuvusest terveneda. Igal kohtumisel jagame grupis ja paarides oma mõtteid, taipamisi ning kogemusi. Jagan näpuotsaga teooriat, teeme harjutusi ja otsime lahendusi. Osalejad saavad pärast kohtumist lühikokkuvõtte meilile antud teema kohta. Lisaks õpetan kasulikke hingamisharjutusi, mis aitavad vähendada ärevust.

T 19.03. kl 18 Perfektsionism, liigne nõudlikkus enda või teise suhtes

T 16.04. kl 18 Sõltuvus teiste heakskiidust, piiride puudumine, hirm konflikti ees

N 16.05. kl 18 Eitamine, vähendamine, ratsionaliseerimine

N 13.06. kl 18 Soov kontrollida ja muuta asju, mis ei allu sinu kontrollile

Kohtume zoomis kl 18 – 20.00. Ühe kohtumise tasu on 25 eur.

Osalemiseks tee ülekanne Hingamistuba OÜ EE15 2200 2210 4896 1113 ja saada mulle kert@hingamistuba.ee oma osalemise soov. Kui osalustasu on laekunud, saadan sulle zoomikutse meilile.