TRE

TRE – ( trauma release exercises) trauma ja stressi harjutused

Sa oled oodatud TRE individuaaltundi kui sa koged, et sinu keha on pinges, uinuda on raske, ärevus on kõrge, alaseljas on valud,  seedimine on häiritud, seksuaalsus on pärsitud.

TRE tunnis koged sa sügavat lõõgastust ja meele rahunemist. Harjutused mõjutavad peamiselt jalgade, kõhu ja alaselja lihaseid.

TRE harjutusi saab iseseisvalt kodus edasi praktiseerida, kui oled eelnevalt osalenud grupitundides või seanssidel ning sa oled õppinud jääma kohale ja teadlikuks.

Selleks, et saada harjutused selgeks ning tunda end turvaliselt vabaneva energia ja emotsioonidega, on soovitav käia kolm kuni neli korda TRE grupis või individuaalseansil. Individuaalseanss kestab 2 tundi.

Enne TRE individuaalseansil osalemist saadan sulle meditsiinilise ankeedi, kus on küsimused sinu füüsilise ja emotsionaalse ajaloo kohta.

Harjutused on koostatud tai chi, jooga ja bioenergeetika baasilt. TRE looja David Berceli töötas aastaid kriisipiirkondades Liibanonis ja Aafrikas ja ta soovis leida meetodit, millega aidata sõjakoledustest traumeeritud inimesi.

 Berceli koostas harjutusteseeria, millega saab ellu äratada keha instinkti, mis aitab närvisüsteemil rahuneda. TRE harjutused panevad kergelt vibreerima. Harjutuste mõju närvisüsteemile on teadluslikult uuritud ja tõestatud. www.traumaprevention.com

TRE harjutused ei ole soovitavad, kui sul on tugevad paanikahäired, väga kõrge vererõhk, südamerütmihäired, glaukoom, kui sul on olnud hiljuti operatsioon, põletik või luumurd, kui sul on süda haige või sa oled rase.

TRE harjutused sobivad hästi, kui sul on vaja hoida enda igapäevane stressitase madalal, ärevushäired, depressioon, alaselja valud või on probleemid orgasmi, rasestumisega.

Olen rõõmuga valmis sind toetama TRE harjutuste tutvustamisel. Lõpetasin TRE koolituse augustis 2013. Minu õpetajad olid Ole Ry ja Susanne Anders Taanist.

Meeldiva kohtumiseni, Kert Grünberg ( kert@hingamistuba.ee)