30.08 Loeng:”Kontrollivajadus ja kaassõltuvus”

Kas sa tunned, et sinul lasub vastutusekoorem, mida ei saa maha panna? Kas sa usud, et olukorrad lahenevad hästi ka ilma sinu sekkumiseta? Kus jookseb piir liigse kontrollimise ja vastutustunde vahel?

Loe edasi

6.10. UUS toetusgrupp – Eneseväärtustamise 12 sammu.

Kaassõltuvuse ja suhtesõltuvuse toetusgrupp oktoober 2021- juuni 2022

Loe edasi

LOE: Kuidas aidata päästjat?

Hoolivus ja abivalmidus on inimesele väga vajalikud omadused. Kaassõltlastel on vajadus aidata ja vastutada teiste eest siis kui teised seda ei vaja, ei oota ega taha. Tehes häid asju valedel eesmärkidel, koguneb kohusetundliku ja ennast ohverdava kaassõltlase sisse vimm ja pettumus.

Loe edasi

Viirusmõtted ja kaassõltuvus

Mõtted mõjutavad meie heaolu igas hetkes. Head mõtted teevad olemise mõnusaks ja kergeks, kuid negatiivsed mõtted mõjuvad vastupidi. Nad tekivad märkamatult ja nende haardest vabanemiseks tuleb teadlikult tegutseda. Painavaid mõtteid, mis teevad enesetunde eriti halvaks, nimetan ma viirusmõteteks. Viirusmõtted võivad tunduda väga põhjendatud ja panevad meid käituma äärmuslikult.

Loe edasi

TRE võimlemistunnid algavad 7.09

TRE võimlemine mõjub sügavalt rahustavalt. Praegusel ajal on TRE tehnika väga vajalik, et paremini hakkama saada ebakindluse ja määramatusega. Alates septembris on TRE tundidel uus hind.

Loe edasi

Kaassõltuvuse test ja individuaalprogramm.

Test on mõeldud eneseanalüüsiks ja aitab teadvustada enda käitumismustreid. Test ei anna meditsiinilist diagnoosi, vaid aitab sul hinnata oma kaassõltuvuse mustri tõsidust. Pärast testi läbimist saad alla laadida mõned näpunäited elukvaliteedi igapäevaseks parandamiseks.

Loe edasi

Passiivne ja aktiivne kontrollivajadus.

Kaassõltuva inimese kontrollivajadus avaldub sageli äärmustena; aktiivse ja passiivse kontrollina. Kui kontrollime liiga palju, siis see on väga nähtav.  Meie teame kõige paremini kuidas asjad on, kuidas asju õigesti tehakse ja me ootame, et teised nii käituksid. Oleme häälekad, kannatamatud ja nõudlikud.

Loe edasi

Rahasõltuvuse 5 tunnust

Me kõik sõltume rahast. Probleem tekib siis, kui raha hakkab kontrollima olulisi valikuid ja muutub nii-öelda Jumalaks.

Loe edasi

Perfektsionism ja rahulolematus.

Perfektsionistil on endale liiga kõrged ootused ja seetõttu ei saa ta olla kohal.  Väline mulje on tähtsam kui tegelik elu ja fassaadi nimel on vaja kogu aeg pingutada. Kogu aeg on vaja midagi paremaks teha, kogu aeg on vaja saavutada. Sisemine tung sebida ja asjalik olla ei võimalda kogeda kohalolu.

Loe edasi

Kontrollivajadus ja ärevus

Ärevatel aegadel võib tugev kontrollivajadus muutuda probleemiks paljudele, kes on üles kasvanud ettearvamatus keskkonnas. Kipume liigselt muretsema asjade üle, mida me ei suuda mõjutada või mis ei meid isiklikult ei puuduta. See harjumus muutus omaseks, kui kasvasime üles kodus, kus pidev valvsus tagas meie heaolu.

Loe edasi