TRE tunnid ajutiselt ei toimu.

Alates 2021 toimuvad tunnid üle nädala teisipäeviti kell 17.30 – 19.00 Holistika instituudis, Endla 15.

Loe edasi

UUS – Kaassõltuvuse test ja individuaalprogramm.

Test on mõeldud eneseanalüüsiks ja aitab teadvustada enda käitumismustreid. Test ei anna meditsiinilist diagnoosi, vaid aitab sul hinnata oma kaassõltuvuse mustri tõsidust. Pärast testi läbimist saad alla laadida mõned näpunäited elukvaliteedi igapäevaseks parandamiseks.

Loe edasi

Passiivne ja aktiivne kontrollivajadus.

Emotsionaalne hüljatus, üksindus on tunded mis kaasnevad juhul kui kasvasime üles ettearvamatu või kõrgete ootustega vanemaga. See keskkond ei olnud meie jaoks turvaline. Kohanesime ja kasvasime ruttu „suureks“. Hakkasime vastutama asjade eest, mille jaoks vanematel ei olnud aega või millega nad ei saanud hakkama.

Loe edasi

ARTIKKEL – Rahasõltuvuse 5 tunnust

Me kõik sõltume rahast. On üsna tavaline, et inimese eneseväärtus sõltub sellest, kui palju ta teenib või suudab endale lubada.  Probleem tekib siis, kui raha hakkab kontrollima olulisi valikuid ja muutub nii-öelda Jumalaks.

Loe edasi

Perfektsionism ei lase olla kohal.

Täiuseihalus ei väljendu ainult töövaldkonnas. Kui meie ootused teistele on liiga kõrged, siis oleme oma suhetes rahulolematud. Oleme pettunud, kui laps kes on alati esimene, jääb teisele kohale. Ootame, et laps kasvaks õnnelikuks ja edukaks. Oleme solvunud, kui partner unustas poodi minna. Ootame, et ta alati mõistaks meid. Oleme rahulolematud, kui meie kanda on suhtes liiga palju. Ootame, et abikaasa oskaks ära arvata meie mõtteid ja vajadusi.

Loe edasi

Kontrollivajadus ja ärevus

Ärevatel aegadel võib tugev kontrollivajadus muutuda probleemiks paljudele, kes on üles kasvanud ettearvamatus keskkonnas. Kipume liigselt muretsema asjade üle, mida me ei suuda mõjutada või mis ei meid isiklikult ei puuduta. See harjumus muutus omaseks, kui kasvasime üles kodus, kus pidev valvsus tagas meie heaolu.

Loe edasi

Neli uskumust, mis takistavad kaassõltuvust tunnistada.

Esimene uskumus – ma saan loota ainult enda peale.

Loe edasi

8 vajalikku PIIRI

Üks kindel koht, kus piirid endast märku annavad on siis, kui sul tekib ebamugav tunne kellegi juuresolekul või mingit tüüpi konflikt pidevalt kordub. See näitab, et selles valdkonnas on sinu piirid kas liiga nõrgad või liiga jäigad. Või hoopis seda, et sa ei tunnista asju nii nagu nad on ja astud ikka sama reha otsa.

Loe edasi

Sõprus iseendaga

Sa kindlasti oskad olla imetore sõber teistele, kuid kas sa tead kuidas olla hea sõber iseendale?  See ei ole tegelikult väga erinev teisele sõber olemisest, kuid miks siis on nii raske olla enda suhtes lojaalne, usaldav, toetav ja julgustav?

Loe edasi

Keerulised suhted

Kui sa oled sunnitud viibima koos inimesega, kes on perfektsionist, ülikriitiline, väga kontrolliv, armastab teha draamat ja ärritub kiiresti siis ma kujutan ette, et sul on tunne nagu sa kõnniksid miiniväljal, mis iga hetk võib plahvatada.

Loe edasi

Enne töö, siis elu..

Töönarkomaania on sõltuvuse liik, mis on sageli auasi. Juba Tammsaare ütles, et tee tööd siis tuleb armastus. Arvestades tänapäeva istuvat eluviisi tuleb hoopis infarkt. Suhted laste ja partneriga kannatavad, kuna töönarkomaan on väga enesekeskne; tööhoolikuga on raske arvestada, sest tema töö ei lõpe kunagi; ta ei oska puhata ega perele keskenduda, sest töö on kogu aeg nutitelefoniga kaasas; ta ärritub kergesti, sest töö tekitab stressi jne.

Loe edasi